Ar-Ge

MİLAY®

Milay®, gemilerdeki mevcut aydınlatma sistemlerinin; emniyetli, ergonomik ve uzun ömürlü olması amacı ile tasarlanan, az bakım gerektiren tasarruflu ölçü ve ışık renklerinde alternatifli, gözü yormayan şık ve çağdaş endirek aydınlatma sistemidir.

RADİUSLU KAPAK

Alfa Mimarlık; yıllardır tasarladığı ve ürettiği ürünlerinden gelen geri beslemeler neticesinde, kendini ve ürünlerini, gerek emniyeti artırıcı tasarımlar ile gerekse estetik açıdan daha göze hoş görünür hale getirmenin çabası içerisindedir. Aluminyum profilin bükülmesi ile elde edilen ve dünyada belki de bir ilk olan Radiuslu Kapak; hafif ve sağlam olmasının yanında emniyeti de ön plana çıkarmaktadır. Özellikle küçük botlarda kullanım kolaylığı sağlayan ve köşesiz olması açısından tercih edilen bir üründür.

KİLİTLİ KULP SİSTEMİ

Master kilit sistemi ile de kullanılabilme özelliğine sahip olan bu tasarım, gemi yaşamındaki emniyet ve ergonomi ihtiyacına yönelik olarak geliştirilmiş olup mat veya parlak olarak krom veya sarı renkte üretilebilmektedir.

KATLANABİLİR YATAK

Gemilerin kamaraları gibi küçük mekanlarda personel veya ziyaretçiler için yatak işlevinin yanında gerektiğinde açılıp şık bir oturma grubu olarak kullanılabilen tasarımımız çok kullanışlı olması ile birlikte emniyet ve yangına dayanıklılık başta olmak üzere tüm uluslararası normlara uygun olarak imal edilmiştir.
İlk olarak Pakistan Deniz Kuvvetlerine teslim edilen PNFT gemisinde uygulanan tasarımımız şimdilerde TVEG projesinde uygulanmaktadır.

-Tek yataklı katlanır,

-Çift yataklı (ranza) alt sabit üst katlanır, Çift yataklı ikisi de katlanır alternatif tasarımlarımız başta Milgem projeleri olmak üzere birçok gemide  kullanılmaktadır.